Погляд назад
З давніх-давен на сухих горбах, вкритих дрімучими лісами, по берегах річки Стугни селилися люди. Їх сюди приваблювала багата на рибу річка, ліси, в яких було багато різного звіра. Населення тут займалося рибальством та скотарством, полюванням, а на родючих землях – землеробством.
Дослідники історії Київщини вважають, що село Мала Солтанівка, або Солов’ївка, існувало ще в ХІІ столітті і належало Києво-Печерській Лаврі.
Незважаючи на давню історію села, перша школа, церковнопарафіяльна, була відкрита лише наприкінці ХІХ століття (в 1895-96рр.) Першими учнями (а їх було 30 чоловік) в ній були в основному діти заможної частини села, у той час як бідняки-наймити та середняки, що становили переважну більшість населення, навчати дітей грамоти не могли.
Школа була дуже вбогою. Вона розміщувалась у невеликій селянській хатині під солом’яною стріхою, з вузькими вікнами і долівкою. Учні сиділи на лавах за одним столом. На три класи був один вчитель і священик (прізвище невідоме). Вчитель – Волошин Верлань - виконував обов’язки дячка, викладав граматику, а арифметику і сам не знав. Священик викладав Закон Божий і суворо стежив за духовним життям селян.
З 1905 року (протягом 14 років) в селі працював учителем початкової школи М.Т.Бобир. Малосолтанівці й мріяти не могли про те, щоб послати на навчання у вищу або середню школи хоча б одного-двох односельчан.
У 1930 році (директором тоді був Олійник Карпо Миронович) на базі початкової школи в селі створили семирічку, що дало змогу охопити навчанням всіх дітей села.
Під час війни школа була зруйнована.. У післявоєнні роки поступово відроджувалося село, відремонтували і школу, крім того зросла кількість учнів.
У 1957 році було збудовано нове приміщення школи. Заняття проводилися в одну зміну. Під керівництвом Дорошевича Григорія Кіндратовича 385 учнів навчали 28 педагогів, з яких 9 мали вищу освіту.
З 1965 по 1982 роки керувала школою Сіондецька Раїса Олександрівна. Протягом цього часу в селі було створено середню школу (1966 р.), збудовано новий корпус, де й зараз навчаються сільські діти. Перший випуск відбувся в 1968 році, середню освіту тоді здобули 26 учнів.
У 2008 році було здійснено капітальний ремонт школи.
Більше 30 років педагогічний колектив очолювала відмінник освіти України Дехніч Наталя Миколаївна. 2019 року директор школи- Бодяк Алла Віталіївна.
Багатьма своїми випускниками пишається школа. Так, випускник семирічки 1941 року, Ернст Андрійович Гуртовенко, став доктором фізико-математичних наук, а Бишовець Валентин Павлович, випускник 1952р., - генерал-лейтенантом нині Збройних сил Росії. А творчістю випускників-поетів Володимира Пугача та Володимира Іванкова сьогодні пишається вся Васильківщина.
На особливу увагу заслуговують наші випускники-медалісти:
1987 рік – Дехніч Вікторія Валеріївна (срібна)
1988 рік – Феоклістова Ірина Олександрівна (золота)
1989 рік – Метелюк Ольга Валентинівна (срібна)
Ткаченко Тетяна Володимирівна (срібна)
Собченко Ірина Олександрівна (срібна)
1990 рік - Дика Валентина Михайлівна (срібна)
Вовк Світлана Володимирівна (срібна)
1995 рік - Луценко Аліна Миколаївна (золота)
1997 рік - Рябушко Володимир Анатолійович (золота)
2001 рік - Луценко Юлія Миколаївна (золота)
Кривенков Євгеній Миколайович (срібна)
2002 рік - Коломієць Ольга Олександрівна (золота)
2003 рік - Козлов Василь Аркадійович (срібна)
Шульга Світлана Вікторівна (срібна)
Глінська Марія Валеріївна (срібна)