Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Хто такий Зевс?
Як обрати надувний басейн?
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Вітаємо з Днем Вчителя!
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Як Вам новий сайт?

Погляд назад

Date: 11 травня 2022 о 12:52, Refreshed 11 травня 2022 о 12:52

Погляд назад

З давніх-давен на сухих горбах, вкритих дрімучими лісами, по берегах річки Стугни селилися люди. Їх сюди приваблювала багата на рибу річка, ліси, в яких було багато різного звіра. Населення тут займалося рибальством та скотарством, полюванням, а на родючих землях – землеробством.

Дослідники історії Київщини вважають, що село Мала Солтанівка, або Солов’ївка, існувало ще в ХІІ столітті і належало Києво-Печерській Лаврі.

Незважаючи на давню історію села, перша школа, церковнопарафіяльна, була відкрита лише наприкінці ХІХ століття (в 1895-96рр.) Першими учнями (а їх було 30 чоловік) в ній були в основному діти заможної частини села, у той час як бідняки-наймити та середняки, що становили переважну більшість населення, навчати дітей грамоти не могли.

Школа була дуже вбогою. Вона розміщувалась у невеликій селянській хатині під солом’яною стріхою, з вузькими вікнами і долівкою. Учні сиділи на лавах за одним столом. На три класи був один вчитель і священик (прізвище невідоме). Вчитель – Волошин Верлань - виконував обов’язки дячка, викладав граматику, а арифметику і сам не знав. Священик викладав Закон Божий і суворо стежив за духовним життям селян.

З 1905 року (протягом 14 років) в селі працював учителем початкової школи М.Т.Бобир. Малосолтанівці й мріяти не могли про те, щоб послати на навчання у вищу або середню школи хоча б одного-двох односельчан.

У 1930 році (директором тоді був Олійник Карпо Миронович) на базі початкової школи в селі створили семирічку, що дало змогу охопити навчанням всіх дітей села.

Під час війни школа була зруйнована.. У післявоєнні роки поступово відроджувалося село, відремонтували і школу, крім того зросла кількість учнів.

У 1957 році було збудовано нове приміщення школи. Заняття проводилися в одну зміну. Під керівництвом Дорошевича Григорія Кіндратовича 385 учнів навчали 28 педагогів, з яких 9 мали вищу освіту.

З 1965 по 1982 роки керувала школою Сіондецька Раїса Олександрівна. Протягом цього часу  в селі було створено середню школу (1966 р.), збудовано новий корпус, де й зараз навчаються сільські діти. Перший випуск відбувся в 1968 році, середню освіту тоді здобули 26 учнів.

У 2008 році було здійснено капітальний ремонт школи.

Більше 30 років педагогічний колектив очолювала відмінник освіти України Дехніч Наталя Миколаївна. 2019 року директор школи- Бодяк Алла Віталіївна.

Багатьма своїми випускниками пишається школа. Так, випускник семирічки 1941 року, Ернст Андрійович Гуртовенко, став доктором фізико-математичних наук, а Бишовець Валентин Павлович, випускник 1952р., - генерал-лейтенантом нині Збройних сил Росії. А творчістю випускників-поетів Володимира Пугача та Володимира Іванкова сьогодні пишається вся Васильківщина.

На особливу увагу заслуговують наші випускники-медалісти:

1987 рік –       Дехніч Вікторія Валеріївна (срібна)

1988 рік –       Феоклістова Ірина Олександрівна (золота)

1989 рік –       Метелюк Ольга Валентинівна (срібна)

Ткаченко Тетяна Володимирівна (срібна)

Собченко Ірина Олександрівна (срібна)

1990 рік -        Дика Валентина Михайлівна (срібна)

Вовк Світлана Володимирівна (срібна)

1995 рік -        Луценко Аліна Миколаївна (золота)

1997 рік -        Рябушко Володимир Анатолійович (золота)

2001 рік -        Луценко Юлія Миколаївна (золота)

Кривенков Євгеній Миколайович (срібна)

2002 рік -        Коломієць Ольга Олександрівна (золота)

2003 рік -        Козлов Василь Аркадійович (срібна)

Шульга Світлана Вікторівна (срібна)

Глінська Марія Валеріївна (срібна)

Comments:
Only authorized users can leave comments.